Adresimiz :
Sancaktepe / İstanbul
Mail :
info@jestnakliyat.com
Bizi Arayın :
0530 376 03 36

Parça Eşya Taşıma Fiyatları

Parça Eşya Taşıma Fiyatları

Parça Eşya Taşıma Fiyatları
Parça Eşya Taşıma Fiyatları

Parça Eşya Taşıma Fiyatları

Yalnızca bir ya da birkaç eşyadan oluşan, ev eşyası taşıma ya da ofis eşyası taşıma faaliyetinden bağımsız olarak gerçekleşen nakliyat türüne parça eşya taşıma faaliyeti denir. Parça eşya, bir ev ya da ofisteki eşyaların herhangi biri olabilir. Burada yazılmış olan “herhangi biri” kelimelerinin altını çizmek gerekir. Çünkü parça eşya demek, ev ya da ofis eşyalarının tümünün bir yerden başka bir yere nakil edilmesi demek değildir. Taşınma durumunda, birine büyük hacimli bir eşya edilmesi durumunda ya da benzer durum ve nedenlerle büyük hacimli eşyaların bir nakliye firması aracılığı ile hedefe gönderilmesi durumuna parça eşya taşıma denir.

Büyük hacimli eşyalar diye belirtmiştik çünkü eşyaların büyük olmaması durumunda bireyler zaten bu eşyaları kendi şahsi arabaları ile götürebilmekte, ya da kiraladıkları araçlar ile hem gezme hem de eşyayı götürme şansını elde edebilmektedirler. Ama buzdolabı, dolap, çamaşır makinesi gibi eşyalar şahsi araçlara sığmayacağından dolayı bu gibi eşyaların taşınması durumunda nakliye firması ile anlaşmak şarttır.

Bu eşyaların çeşitli olması Parça Eşya Taşıma Fiyatları üzerinde de bir değişkenlik ortaya çıkmasına nende olmuştur. Parça Eşya Taşıma Fiyatları üzerinde etkili olan başlıca durumlar ise aşağıda verildiği gibidir:

  1. Eşyanın boyutu: Parça Eşya Taşıma Fiyatları üzerinde değişim gücü olan ilk etken eşyaların hacmidir. Bu bağlamda boyu ve fiyat arasında bir doğru orantı söz konusudur. Evden eve nakliyat talebine neden olan eşyanın boyutu arttıkça, firmanın talep ettiği ücret de artacaktır.
  2. Eşyanın ağırlığı: Bazı eşyalar, dolap gibi ürünlere nispeten daha küçük boyutlu olsalar da ağırlıkları onlardan katbekat fazladır. Bu da bir aracın taşıyabileceği eşya ağırlığı olduğu düşünüldüğünde sakıncalı bir durumdur. Yani bu eşyanın boyutu küçük de olsa ağırlığı fazla olduğu için, firma aracının taşıyabileceği diğer eşya miktarında azalmaya gitmesine neden olacaktır bu da firma için olumsuz bir durumdur.
  3. Firmanın işlevi: Parça Eşya Taşıma Fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer unsur da budur. Şöyle açıklayabiliriz ki, siz yalnızca bir ya da iki parça eşyanız için kocaman bir nakliye aracı kiralar iseniz bu sizin bütçeniz açısından olumsuz bir durum olacaktır. Buna karşılık aynı yöne gidecek olan bir parça eşya taşıma firmasına ait araç ile anlaşırsanız, bu araç özel olarak sizin için gitmediğinden dolayı firmanın talep ettiği ücret de ilkine oranla çok daha düşük olacaktır.

Son olarak şunu belirtmek isteriz ki, eşyaların diğer parça eşyalar ile taşınacak olması aklınızda bir soru işareti oluşturmasın. Çünkü böyle durumlarda eşyaların karışması mümkün değildir. Profesyonel firmalar, gerekli işlemleri yerine getirecekleri için olası sorunları zaten ortaya çıkmadan önleyebileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir