Adresimiz :
Sancaktepe / İstanbul
Mail :
info@jestnakliyat.com
Bizi Arayın :
0530 376 03 36

Nakliyat ve Depolama

Nakliyat ve Depolama

Nakliyat ve Depolama
Nakliyat ve Depolama

Nakliyat ve Depolama

Nakliyat ve Depolama sektörü, diğer yıllara oranla sayı olarak büyük bir artış göstermiştir. Bu, taşınma faaliyetlerinin de son yıllarda büyük oranda artış göstermesinin bir sonucudur diyebiliriz. Yani insanların sürekli olarak eğitim, evlilik, sağlık, ekonomik nedenler başta olmak üzere daha birçok nedene bağlı olarak göç halinde olmaları nakliyat ve depolama sektörünün de gelişmesine neden olmuştur.

Nakliyat ve Depolama denince akla yalnızca ev eşyalarından oluşan küçük çaplı işler değil; ofis eşyaları taşıma, belirli sektörlerde hizmet veren firmalara bağlı taşımacılık faaliyeti gerçekleştirme gibi durumlar da gelmelidir. Taşıma faaliyetlerinin birçok alana ayrılması, taşıma faaliyeti verecek olan firmaların da buna bağlı hizmet değişikliğine gitmelerine neden olmuştur. Örneğin bazı firmalar, taşıma araçlarına bağlı olarak yalnızca depolama, bazıları ise yalnızca nakliyat hizmeti vermektedirler. Bu firmalar ek olarak Nakliyat ve Depolama faaliyetlerinin ikisini de aynı anda sunan firmalar da yok değildir.

Yukarıda verilen ayırımlar dışında firmalar taşıyabilecekleri ürün hacimlerine göre de sınıflandırmaya gitmektedirler. Kimileri yalnızca ev taşıma hizmeti verirken, kimileri buna ek ofis eşyaları taşıma hizmeti de vermektedir. Kimileri beyaz eşya üzerine taşıma faaliyeti yürütürken kimileri bu faaliyeti yalnızca mobilyalar üzerinden yürütmektedirler.

Eşya çeşitlerinin ve depolama faaliyet türlerinin bu kadar geniş bir şekilde  olması bazı dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Örneğin, bazı firmalar büyük ölçekli çalışırken bazıları küçük ölçekli çalışmakta; taşıma faaliyetlerini yapacakları araç ve malzemeleri de ona göre seçmektedirler. Taşınma faaliyeti talebinde bulunan birey ile bu faaliyeti yürütecek olan firma arasında Nakliyat ve Depolama üzerinde iletişim kopukluğundan dolayı gerekli bilgi alışverişinin olmaması, bu ölçek değişikliğin dezavantajlarını göstermektedir. Yani firmanın bir anlık boşlukla müşteriden eşya durumu ve hacmi hakkında gerekli bilgileri talep etmemesine bağlı olarak araç ve malzemelerinin yetersiz gelmesi hem firma itibarı açısından hem de müşterinin işinin gerçekleştirilmesi açısından olumsuz sonuçlar doğmasına neden olabilmektedir.

Firmamız, ürün taşıma faaliyetini gerçekleştirdiği araç ve malzemeleri büyük ölçekli firma kapsamında temin etmiş olup, buna bağlı ortaya çıkabilecek bütün sorunları ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Zaten şunu da belirtmek isteriz ki, prensip olarak müşterilerimizden gerekli her bilgiyi talep eden bir firma olmamız, ölçeğe bağlı sorunların ortaya çıkmasını engellemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir