Adresimiz :
Sancaktepe / İstanbul
Mail :
info@jestnakliyat.com
Bizi Arayın :
0530 376 03 36

Ev Taşırken Kaçınılması Gereken Hatalar

Ev Taşırken Kaçınılması Gereken Hatalar

Ev Taşırken Kaçınılması Gereken Hatalar
Ev Taşırken Kaçınılması Gereken Hatalar

Ev Taşırken Kaçınılması Gereken Hatalar

İnsanlar, belirli durum ve zorunluluklar nedeni ile evlerini taşımak zorunda kalabilirler. Bu taşınma birçok duyguyu beraberinde getirir. Öyle ki insanlar hem yeni bir eve taşınacakları için mutluluk ve heyecan yaşayabilmekte, hem de gerek eşyaların bir yerden başka bir yere aktarılmasının zor ve yorucu olması gerekse de alışılan düzenin bozuluyor olması dolayısı ile üzüntü ve stres yaşayabilmektedirler. Şunu söyleyebiliriz ki her duyguyu sonuna kadar yaşamak da kesinlikle bu süreçte gayet olası ve doğaldır. Ama ev taşırken yapılan bazı hatalar vardır ki, bu hatalar hem taşınma sürecini uzatmakta, hem aynı şekilde taşıma sürecini zorlaştırmakta hem de taşınma sonrasını kapsayan süreçte bunun cefasını çekmektedirler. Ev Taşırken Kaçınılması Gereken Hatalar ise aşağıda verildiği şekildedir:

  1. Plansızlık: Ev Taşırken Kaçınılması Gereken Hatalar listesinin başında kesinlikle plansızlık bulunmaktadır. Plansız olmaktan kaçının. Taşınma sürecine geçmeden yapmanız gereken her işi ve zamanını planlayın. Bu nerede ne yapacağınızı bilmenizi sağladığı için anlık boşluğa düşmenizi engelleyecektir.
  2. Zamanlamayı hesaplamamak: Ev Taşırken Kaçınılması Gereken Hatalar listesinin bir diğer önemli unsuru zamanın hesaplanmamış olmasıdır. Tamam, taşınmak bir süreçtir ama sonsuza kadar sürecek bir süreç değildir. Ne zaman ne yapmanız gerektiğini ve yapacağınız işi ne kadar sürede bitirmeniz gerektiğini biliyor olmanız hem planlamalarınızı destekleyecek, hem bu süreci olması gereken sürede tamamlamanızı sağlayacaktır.
  3. Eşyaları kullanım alanlarına göre ayırmamak: Ev Taşırken Kaçınılması Gereken Hatalar listesinde belki de en önemli unsurlardan biri budur diyebiliriz. Eşyalarınızı kullanım alanlarına göre ayırmamanız, hem taşınma sonrası yerleşme sürecinde size zorluk çıkartacak; hem de eşyalarınızın kırılması, zarar görmesi gibi durumları ortaya çıkaracaktır.
  4. Profesyonel firmalar ile anlaşmamak: Şüphesiz bu listenin en önemli unsuru budur. Bilginizin ya da deneyiminizin olmadığı bir konuda, o konunun uzmanı kişiler ile anlaşma yapmamanız; kaçmak istediğiniz maliyetlerinizin çok daha fazlası ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu yüzden mutlaka alanında uzman, referansı sağlam firmalar ile iletişime geçerek anlaşma yapınız.

Biz Jest Nakliyat olarak, sizin düşünmeniz, planlamanız gereken her detayı sizin yerinize planlıyoruz. Alanında uzman çalışan kadromuz ile nakliyat işleminin paketleme dahil her alanında size hizmet vermekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir