Adresimiz :
Sancaktepe / İstanbul
Mail :
info@jestnakliyat.com
Bizi Arayın :
0530 376 03 36

 Ev Eşyalarım Nasıl Bir Nakliye Aracına Sığar

 Ev Eşyalarım Nasıl Bir Nakliye Aracına Sığar ?

Ev Eşyalarım Nasıl Bir Nakliye Aracına Sığar
Ev Eşyalarım Nasıl Bir Nakliye Aracına Sığar

Ev Eşyalarım Nasıl Bir Nakliye Aracına Sığar ?

Evden eve nakliyat, oldukça dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Her aşaması için önceden yapılmış bir planlama gereklidir. Gerekli planlamaların önceden yapılmamış olması, özen gösterilmemesi ve her aşamasına dikkat edilmemesi durumlarda ortaya çıkabilecek birçok sorun vardır. Bu sorunların kimileri nakliyat işlemi sırasında telafi edilecek kadar zararsız olabilirken kimileri de nakliye işleminin aksamasına ya da sürecin uzamasına neden olabilecek kadar büyük hasarlıdırlar. Hatta bunlara ek eşyaların zarar görmesine, deformasyona uğramasına neden olabilecek hatalar bile mevcuttur. Bu yüzden evden eve nakliyat süreci, dikkat ve özen gerektiren önemli bir süreçtir.

Nakliye sürecinde başınıza gelebilecek en olası ve kötü durum ise eşyalarınızın nakliye kamyonuna sığmamış olması durumudur. Bu durum, hem nakliye sürecinin aksayıp uzamasına hem de yeni nakliye kamyonu kiralamanız nedeni ile ekstra masraf yapmanıza neden olacaktır. Buradan da anlaşılacağı üzere planlama süreci oldukça önemlidir. Çünkü 1+1 eşyalarınızın sığabileceği nakliye aracı farklı, 2+1 eşyalarınızın sığacağı nakliye aracı farklı, 3+1 eşyalarınızı sığacağı nakliye aracı ise farklıdır.

Peki Ev Eşyalarım Nasıl Bir Nakliye Aracına Sığar?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki evden eve nakliyat işlemlerinde kullanılan birden fazla araç boyutu ve hacmi mevcuttur. Bu araçlardan hangilerinin ne kadar eşya hacmine sahip olduğu aşağıdaki fotoğrafta verildiği gibidir:

Göründüğü üzere birçok farklı araç ve araç çeşitliliği oranınca da farklı eşya hacmi mevcuttur. Evden eve ev eşyası taşıma faaliyetine ihtiyaç duyan bireylerin düştüğü en büyük hata da buna bağlı olarak gerçekleşmektedir. Kimileri daha düşük bir ücret talep edilmesi nedeni ile küçük araç tercih ederken kimileri planlama ve hesaplama eksikliğinden dolayı bu hataya düşmektedir. Ev Eşyalarım Nasıl Bir Nakliye Aracına Sığar? Diye düşünen bireylerin önce bir eşya listesi hazırlaması, bu listede yer alan eşyaların hangilerinin ne kadar hacme sahip olduğunu da ekstra bilmesi gerekmektedir. Örneğin Ev Eşyalarım Nasıl Bir Nakliye Aracına Sığar? Diye düşünen bir birey bütün malzemeleri tam olan ortalama bir oturma odası eşyalarının hacimlerini hesapladıktan sonra, bu eşyaların hacim aralığının 16.86m3 ile 11.88 m3 arasında değişiklik gösterdiğini gözlemlemesi oldukça muhtemeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir