Adresimiz :
Sancaktepe / İstanbul
Mail :
info@jestnakliyat.com
Bizi Arayın :
0530 376 03 36

Eşyaların Paketlenme Sırası

Eşyaların Paketlenme Sırası

Eşyaların Paketlenme Sırası
Eşyaların Paketlenme Sırası

Eşyaların Paketlenme Sırası

Taşınmak, oldukça zahmetli ve detay isteyen bir süreçtir. Belirli aşamaları olan taşınma sürecinin, bu aşamalarının her birinde de dikkat edilmesi gereken detayları vardır. Bu detayların göz ardı edilmesi işlerin aksamasına, ürünlerin zarar görmesine ya da paketlenen eşyaların tekrar açılmasına neden olabilir. Bu yüzden şunu diyebiliriz ki, paketleme esnasına ürünlerin sınıflandırılması gerekir. Sınıflandırılan, yani kullanım alanlarına göre ayrılan bu eşyaların ilk önce hangilerinin paketleneceği de yine aynı şekilde dikkat ve planlama isteyen bir durumdur.

Eşyaların Paketleme Sırası önemsiz görünse de göründüğünün aksine oldukça önemli bir durumdur. Bunun için şöyle bir açıklama yapabiliriz sizlere:  Paketleme, bir anda olup bitmeyen, zaman isteyen bir süreçtir. Yani performansınıza göre paketleme işleri günlerce bile sürebilir. Bu durumda Eşyaların Paketleme Sırası önemsemeden, örneğin eşyaları paketlerken kıyafetlerinizden başladınız ve kullanmadığınız eşyaları önce paketlemek yerine bu sınıflandırmayı yapmayarak eşyalarınızın hepsini aynı anda paketlediniz varsayıyoruz. Gerekli planlamaları yapmadığınız ve performansınızı da üst seviyede tutmadığınız için paketleme için birkaç gününüzü aldı. Paketleme işinin sürdüğü bu birkaç gün giyecek kıyafetlerinizi paketlemiş olduğu için sorun yaşayabilirsiniz. Hatta bu nedenle paketlediğiniz eşyalarınızı tekrar açmak zorunda dahil kalabilirsiniz.

Peki Eşyaların Paketleme Sırası Ne Şekilde Olmalı?

  1. Öncelikle kıyafetlerinizi mevsimine ya da kullanım durumuna göre sınıflandırarak giydiğiniz kıyafetleri açıkta bırakacak şekilde diğerlerini paketlemelisiniz.
  2. Eşyaların Paketleme Sırası dikkate alındığında, kullandığınız nevresim takımı ve havluları açıkta bırakmalı, diğer tüm işlemler bittikten sonra bu ürünleri paketlemelisiniz.
  3. Taşınma işlerine karar verdiğiniz andan itibaren biblo gibi ev dekorasyon eşyalarını paketleyerek, taşınma sürecine resmi olarak başladığınız andaki eşya yoğunluğunu azaltabilirsiniz.
  4. Eğer elinizde okuduğunuz mevcut bir kitap var ise, diğer kitaplarınızı paketlerken bunu onların arasına dahil etmemelisiniz ki okumak istediğinizde paketlediğiniz eşyaları tekrar açmak zorunda kalmayasınız.

Biz Jest Nakliyat & Depolama Firması olarak, taşınmaya karar verdiğiniz ilk andan itibaren paketleme işlemleri dahil her türlü talebinizi sizler için gerçekleştiriyoruz. Eşyaların Paketlenme Sırası dikkate alınarak paketlediğimiz ürünleriniz ile olası ihtiyaçları göz ardı etmiyoruz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tıkla Resim Çek Gönder
Tıkla Resim Çek Gönder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir