Adresimiz :
Sancaktepe / İstanbul
Mail :
info@jestnakliyat.com
Bizi Arayın :
0530 376 03 36

Eşya Listesi Hazırlama

Eşya Listesi Hazırlama

Eşya Listesi Hazırlama
Eşya Listesi Hazırlama

Eşya Listesi Hazırlama

İnsanlar, hayatının mutlaka bir döneminde çeşitli nedenler dolayısı ile taşınmayı tecrübe edinirler. Bu zorlu süreç, mutlaka hayatının bir evresinde herkesin karşısına çıkar. Evet, zorlu bir süreç diyoruz çünkü taşınma faaliyeti içinde birden fazla aşama ve durum barındıran bir faaliyet olup, zorlukları da oldukça fazladır.  Bu faaliyet, eşyaların nakil durumuna gelmeden önce birden fazla aşamadan geçtiği bir süreçtir.

Eşyaların birden fazla süreçten geçmesi, taşınmadan önce bir Eşya Listesi hazırlamayı zorunlu hale getirmiştir. Eşya Listesi, taşınma sürecine dahil olan eşyaların bir yerden diğer bir yere nakliyatı gerçekleştirilmeden önce listelenmesi durumudur. Eşya Listesi, taşınma esnasında fazlası ile önemli bir yere sahip olan bir durumdur. Bunun nedenleri ise aşağıda verildiği şekildedir:

  1. Eşya Listesi hazırlamak, eşyalar teslim alınırken oldukça kolaylık sağlayan bir sistemdir. Çünkü bazı nedenlerden dolayı nadiren de görülse eşyalar kaybolabilmektedir. Bunun nedenleri ise şu şekildedirler; Bazen nakliye firmaları, eşyaları araca taşırken eşyaların bir kısmını ya da bir kaçını görmeyebilirler. Yani eşyalarınız araca taşınıyor, kenarda ya da başka odada olan eşyalar görünemediği için taşınamayabiliyorlar, bu durum sorun teşkil edebiliyor.
  2. Eşya Listesi hazırlamak aynı zamanda eşyalarınızı sınıflandırmanızı da sağlayabiliyor. Eşya listenizi hazırlarken, kolilerde muhafaza edilen eşyalar dışında kalanları bu listeye eklemeniz gerekiyor, daha sonra ise kolilere eklediğiniz ürünlerin isimlerini kolilere vererek bu koli isimlerini aynı şekilde listeye eklemek gerekiyor. Bu da hem hangi kolide hangi eşyanın olduğunu gösteriyor, hem de eşyaların bulunabilirliği açısından avantaj sağlıyor.
  3. Kişiler bazen taşınma esnasında bazı eşyalarını atabiliyor ya da satabiliyorlar. Eşya taşıma sürecinin verdiği yorgunluk ile de hangi eşyaların satılıp hangilerinin kaldığı unutulabiliyor. Ama Eşya Listesi hazırlamak bu olumsuz durumun da önüne geçiyor. Ellerinde mevcut olan eşyaların listesini elinde somut olarak tutan birey, hangi eşyaların var olduğunu hangilerinin ise olmadığını görebiliyor. Bu durum, olası sorun ya da yanlış anlamaların önüne geçebiliyor.

Biz firma olarak, ürünlerinizi sizin yerinize sigortalıyor, olası bir kayıp ya da hasar durumunda telafisini yapma garantisi sunuyoruz. Henüz böyle bir durum ile karşılaşmamış olmamız temkinli davranmamızı engellemiyor. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir