Adresimiz :
Sancaktepe / İstanbul
Mail :
info@jestnakliyat.com
Bizi Arayın :
0530 376 03 36

Eşya Depolama

Eşya Depolama

Eşya Depolama
Eşya Depolama

Eşya Depolama

Tadilat, taşınma, çeşitli nedenlerle yapılan geçici yurt içi veya yurt dışı seyahat girişimleri ya da yalnızca yeterli alan olmadığı için eşyaların bir kısmını saklayabilecek alan bulma arayışı depolama gibi bir sektörün ortaya çıkmasına neden olmuştur. Depolama faaliyeti, yukarıda verilen bilgiler çerçevesinde de anlamının bulunabileceği üzere, inanların çeşitli nedenlerle ev eşyalarını muhafaza edebilmelerini sağlayan bir faaliyet türüdür. Her sektör gibi Eşya Depolama sektörünün de dikkat edilmesi gereken durumları vardır.

Peki Eşya Depolaması Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşya Depolama faaliyeti yürütülürken önce mekanın fiziksel koşullarına bakmak gerekir. Depolama faaliyetlerine yönelik belirli uluslararası standartlar mevcuttur. Yürütülecek olan eşya depolama faaliyetlerinin de bu standartlara uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Buna bağlı olarak firmadan depolama koşulları ile ilgili bilgiler talep etmeniz gerekir.

Depolama faaliyetinde önemli yer kaplayan bir diğer unsur da depolama işleminin yürütülecek olduğu binada güvenlik ve olası durumlarda yangın söndürme önlemlerinin alınıp alınmadığı bilinmelidir. Depoda mutlaka güvenlik kamerası olmalıdır ki olası bir kayıp ya da sorun durumunda sorunun ve diğer durumların nedeni kolayca tespit edilebilsin.

Eşya Depolama yapılırken, depolanacak olan eşyaların yerle ya da duvarlarla temas etmemesi gerekmektedir. Aksi durumda nem ya da rutubetten kaynaklı bozulmalar ortaya çıkabilir. Temas etmemesi durumunda dahi depoda havalandırmanın olmaması yine aynı şekilde bozulmaya neden olabilir.

Diğer tüm koşulların yerine getirildiğini hesaba katarak söylüyoruz ki Eşya Depolama yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar yalnızca bunlarla bitmiyor. Bunların hepsini kontrol ettikten sonra bir de kemirgen ve haşerelere karşı gerekli ve yeterli derecede önlem alınıp alınmadığına bakmanız gerekmektedir. Gerekli ilaçlamaların yapılıp yapılmadığı, haşereleri engelleyecek fiziki bozuklukların engellenip engellenmediği gibi unsurlara dikkat ederek olası sorunları önlemiş olursunuz.

Biz Jest Nakliyat & Depolama firması olarak, bütün bu unsurları sizlerin yerine düşünüyor ve planlıyoruz. Olası bütün sorunları ortaya çıkmadan engelleyecek önlemleri de yine sizlerin yerine alıyoruz. Detaylı bilgi ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tıkla Resim Çek Gönder
Tıkla Resim Çek Gönder

Nakliye ve Depolama ile ilgili görsel eşya resimleri veya görsel video atmanız fiyat almada size kolaylık sağlayacaktır.Unutmayın “söz uçar yazı kalır “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir