Adresimiz :
Sancaktepe / İstanbul
Mail :
info@jestnakliyat.com
Bizi Arayın :
0530 376 03 36

Çeyiz Eşyası Taşıma

Çeyiz Eşyası Taşıma

Çeyiz Eşyası Taşıma
Çeyiz Eşyası Taşıma

Çeyiz Eşyası Taşıma 

Gelin ve gelin tarafının düğün aşamasına gelmeden önce ileriye dönük yapmış oldukları katkı ve el emeği eşyaların birikiminden olan çeyiz, Türk kültür ve töresinin en bilindik örneklerindendir. Çeyiz, evlenecek kız henüz evlilik çağına gelmeden önce biriktirilmeye başlanır ve bu süreç düğün gerçekleşene kadar devam eder. Genel olarak el emeği olan havlu, örtü, yastık gibi eşyaları içerisinde barındıran çeyiz, zaman geçtikçe batılı kültürün etkisi altında kalarak daha birçok eşyayı da kapsar duruma gelmiş bulunmaktadır. Gelin tarafından genç denilebilecek yaşlardan evlilik yaşına gelene kadar biriktirilen çeyizlik eşyalar, düğün sürecinde belirli araçlar ile damat evine, daha doğrusu gelin ve damadın yaşayacağı evlerine bir nevi sergilemek üzere götürülür. İşte biz nakliye firmalarını ilgilendiren de bir asıl olarak işin bu kısmıdır.

Çeyiz eşyasının eski anlamı ile el emeği yorgan, yastık, örtü gibi eşyaları içerisinde barındırdığını ama geçen zaman ile birlikte modernleşmeye ayak uydurarak buna ekstra bazı ürünlerin de eklendiğini söylemiştik. Bu modernleşme bahsedilen çeyiz eşyalarının çeşitliliğini arttırmıştır. Bu da evden eve nakliyat firmalarını etkiler nitelikte bir gelişmedir. Evden eve eşya taşımacılığı yapan bir firma, eşya çeşitliliği arttıkça edilmesi gereken dikkat ve verilmesi gereken özenin de arttığının bilincindedir. Çeyiz Eşyası Taşıma işlemini gerçekleştiren firmanın işi de bu bağlamda oldukça zordur. Çünkü bir yandan kırılma riski olmayan ama deforme olabilecek eşyalar var iken, bir yanda kırılma riski oldukça yüksek olan ve fazla özen isteyen porselen türü ürünler vardır. Bu nedenle Çeyiz Eşyası Taşıma işlemi için firma arayışında iseniz oldukça özenli olmalısınız.

Çeyiz Eşyası Taşıma işleminin diğer evden eve nakliyat türlerine göre bir de avantajı vardır ki o da eşyaların yeni olmasıdır. “Eşyaların yeni olması evden eve nakliyat sürecini nasıl etkileyebilir?” dediğinizi duyar gibiyiz. Şöyle cevap verelim: Biz Jest Nakliyat firması olarak nakliye işini üstlendiğimiz bireylerin paketleme süresinde de destekçisi olur, bu işlemi de üstleniriz. Bu bağlamda eşyaların yeni olması demek, kendiliğinden paketli olması demektir ki, bu da bizden bu sorumluluğunun alınmış olması demektir. Bu yüzden Çeyiz Eşyası Taşıma işlemi bir yandan da avantajlı bir işlemdir firmalar açısından.

Siz de Çeyiz Eşyası Taşıma işleminiz dahil, her türlü nakliye ve depolama işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilir, gerekli bilgileri bizden temin edebilirsiniz.

Tıkla Resim Çek Gönder
Tıkla Resim Çek Gönder

Daha net fiyat almak için whatsapp destek hattından bizimle iletişime geçebilir her türlü parça çeyiz eşya taşıma işlemleriniz için görsel resimler atarak fiyat alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir